Haber

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Gazze’ye Yardım Tırı

İzmir’de halk eğitim merkezleri ve İzmir Olgunlaşma Enstitüsü’nde eğitim alan kursiyerler, İsrail’in saldırısı altındaki Gazzeliler için ürettikleri battaniye, kışlık kıyafet ve oyuncakları bugün Gazze’ye gönderdi.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gazze’de yaşayan ve İsrail ablukası altında zorlu koşullar altında mücadele eden kadın ve çocuklara yönelik önemli bir insani yardım kampanyası yürütüyor. Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen yardım kampanyası kapsamında Gazzeli kadın ve çocuklara yönelik atkı, bere, eşofman, polar iç çamaşırı, battaniye, yenidoğan seti ve oyuncaklar usta eğitmen ve kursiyerler tarafından sağlanıyor. İzmir genelinde 30 halk eğitim merkezinde ve İzmir Olgunlaşma Enstitüsünde. dikildi.

Kursiyerlerin desteğiyle yaklaşık bir ay içerisinde üretilen ve titizlikle paketlenerek kutulara yerleştirilen eserlerin tamamı, yardım toplama merkezi olarak belirlenen Karabağlar Halk Eğitim Merkezi’nde toplandı. Buradan sevkiyat ve yardım malzemelerini taşıyan tırlar, Filistin’e teslim edilmek üzere bugün Mersin’e doğru yola çıktı.

 

‘Filistin için Tek Ses, Tek Yürek’

Usta eğitmen ve kursiyerlerin Gazzeli kadınlar ve çocuklar için çok anlamlı çalışmalara imza attıklarını kaydeden İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, şöyle konuştu: ‘İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak tek ses olarak tepkimizi göstermeye devam ediyoruz. Bir yandan Filistin’deki zulme karşı tek yürek olurken, bir yandan da Gazze’de yaşayan ve İsrail ablukası altında zor koşullar altında mücadele eden kadın ve kız çocuklarına tepkilerimizi göstermeye devam ediyoruz. Çocuklara yönelik önemli bir insani yardım projesi yürütüyoruz. 7 Ekim’den bu yana devam eden İsrail işgali altında birçok insan haklarından mahrum kalan Filistinlilerin yaşam mücadelesine katkı sağlamak için tüm kaynaklarımızı seferber ettik ve Gazze’deki ihtiyaç sahipleri için günlük kullanım eşyaları ürettik. Bugün yardım tırımızı İzmir’den Filistin’e dualarla gönderiyoruz. ‘Projede, üretimden paketlemeye kadar emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.’

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu