Teknoloji

PlayStation Studios Rekoru Spider-Man 2 Oyununa Ait

PlayStation Studios Spider-Man 2’yi kaydetti tarafından devralındı. En hızlı satan PlayStation Studios oyunu artık God of War: Ragnarök değil. Detaylar haberimizde.


İlginizi Çekebilir: Vegas Globe da Spider-Man 2’nin eline geçti!


Zirve Değişti: Spider-Man 2 Oyununda PlayStation Studios Rekoru Korudu

Bildiğiniz gibi SIE Santa Monica Studios tarafından geliştirilen God of War: Ragnarök, çıkışından haftalar sonra yapılan duyuruyla dünya çapında 5,1 milyon adet sattı. Bu aynı zamanda God of War (2018), The Last of Us Part 2 ve Marvel’s Spider-Man gibi oyunları geride bırakarak PlayStation Studios’un çıkardığı oyunlar arasında en hızlı satan oyun haline gelmesi anlamına da geldi. Ancak artık bu başlık değişti. PlayStation Studios Spider-Man 2’yi kaydetti ile güncellendi. Devam filminin resmi duyuruyla yayınlanmasının üzerinden epey zaman geçti. Yirmi dört saatte 2,5 milyon adet satıldıDünyanın her yerinde onu geride bıraktığı ortaya çıktı.

Yakın zamanda Spider-Man 2’nin Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, EA Sports FC 24 ve Hogwarts Legacy’den sonra Birleşik Krallık’taki dördüncü en büyük çıkışa sahip olduğu duyurulmuştu. Her ne kadar Marvel’s Spider-Man kutulu satışlarda önde olsa da dijital satışlar da hesaba katıldığında devam filminin selefini geride bıraktığını söyleyebiliriz.

PlayStation Studios rekorundan bahsedecek olursak aslında Spider-Man 2’nin başarısının oldukça önemli olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü bildiğiniz gibi God of War: Ragnarök hem PlayStation 4 versiyonu hem de PlayStation 5 versiyonunun toplam satış rekorunu kırmıştı. Spider-Man 2, yalnızca PlayStation 5 için piyasaya sürüldü. Bakalım önümüzdeki günlerde bu satış rakamı daha ne kadar artacak. Gelişmeleri takip ediyoruz.

Örümcek Adam 2 Hakkında

Devam filminin hikayesi Marvel’s Spider-Man: Miles Morales’ten dokuz ay sonra geçiyor. Miles Morales ve Peter Parker arasındaki bağlantı, gizemli ortakyaşamın ortaya çıkmasıyla teste tabi tutulacak. Öyle ki Parker gizemli gücün etkisine maruz kaldığında değişmeye başlayacak ve çevresindeki insanlarla olan bağı da olumsuz etkilenmeye başlayacaktır. Miles Morales, Mary Jane, Harry Osborne ve grubun geri kalanı, Peter Parker’ın eski haline dönmesine yardım etmeye başlayacak.

Elbette çaba sadece Peter Parker karakterini eski haline döndürmek olmayacak. Karakterlerimiz kendilerini, sevdiklerini ve New York şehrini Venom’dan ve yeni ortakyaşam tehdidinden kurtarmaya çalışırken, biz de Avcı Kraven, Kertenkele ve Kum Adam gibi birçok farklı düşmanla uğraşmak zorunda kalacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu