Teknoloji

WhatsApp’ta gönderilen mesajlar daha sonra düzenlenebilir

Apple, birkaç hafta önce bir iPhone 14 reklamında şunları söyledi: gönderilen bildirimleri düzenleme seçeneği Nasıl çalıştığını gösterdi. Söylentilere göre benzer bir özellik bir sonraki güncellemede iPhone kullanan WhatsApp kullanıcılarına da sunulacak. WhatsApp’ın ne kadar bilinen bir mesajlaşma uygulaması olduğu düşünüldüğünde, bu özelliğin bu kadar ertelenmiş olması şaşırtıcı.

WhatsApp kullanıcıları bir mesaj gönderdikten sonra menü seçeneklerini kullanarak mesajı düzenleyebilecekler.Çıkarılan bildirilere ek olarak “ düzenlendi ” karşı tarafta görünecektir. Ayrıca WhatsApp, kullanıcıların gönderdikleri mesajları 15 dakika içinde değiştirmelerine olanak tanıyacak. Bu, mesaj düzenleme seçeneğinin artık ilk versiyonu olduğundan, yalnızca metin tabanlı mesajların düzenlenmesine izin verir. Manzara, belge veya resim içeren kağıtlar düzenlenemez.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, WhatsApp hakkında yaptığı açıklamada, “WhatsApp, grup sohbetleri de dahil olmak üzere hem iPhone’larda hem de Android’de çalışan uçtan uca şifreleme ile iMessage’dan çok daha özel ve güvenli. WhatsApp ile, tüm yeni sohbetleri bir düğmeye dokunarak kaybolacak şekilde de ayarlayabilirsiniz. Ayrıca geçen yıl uçtan uca şifrelenmiş yedeklemeleri de kullanıma sunduk. Bütün bunlar hala iMessage’da değildedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
tuzla eşya depolama
Başa dön tuşu