Haber

Şehit aileleri ve gaziler Alanya’da yamaç paraşütüyle uçtu

Cumhuriyetin 100’üncü yılı dolayısıyla Antalya’da düzenlenen etkinlikte şehit aileleri ve gaziler yamaç paraşütüyle uçtu.

Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ), Alanya Sosyal Hizmet Merkezi ve Alanya Havacılık SporKulüp üyeleri, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılı dolayısıyla Kleopatra Plajı’nda etkinlik düzenledi.

Etkinlikte şehit aileleri ve gaziler, yaklaşık 700 metre yükseklikteki Yassıtepe mevkisinden yamaç paraşütü eşliğinde tandem uçuş gerçekleştirdi.

ALKÜ Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hamdi Alper Güngörmüş, gazetecilere yaptığı açıklamada, şehit aileleri ve gazilerle keyifli bir şekilde bir araya geldiklerini söyledi.

Organizasyonu düzenlemekten büyük gurur ve mutluluk duyduğunu belirten Güngörmüş, “Başta Mustafa Kemal Atatürk’ün anısına olmak üzere şehit aileleri ve gazi ailelerine şükranlarımızı iletmek istedik. Bu etkinliğe destek verenlere teşekkür ediyoruz.” söz konusu.

Alanya Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Ahmet Çelik, Cumhuriyetin 100’üncü yılını şehit yakınları ve gazilerle birlikte havada kutlamak istediklerini kaydetti.

Yamaç paraşütü pilotu Ergun Ulu da şehit yakınları ve gazileri ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirterek, “İnşallah Cumhuriyetimizin 200. yılında bizden sonra bayrağı devralacak olanlara da bu kutlama nasip olur.” dedi.

Güneydoğu gazisi Enbia Büyükhan, kendileri için düzenlediği etkinlikten etkilendiğini kaydederek, “İlk uçuş deneyimimdi. Benim için güzel ve keyifliydi. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
tuzla eşya depolama
Başa dön tuşu