Haber

Şarkıcı Tuğba Özay’dan Konya’daki hayvan barınağına ziyaret

Eski model, oyuncu ve müzikçi Tuğba Özay, Konya Büyükşehir Belediyesine ilişkin Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti.

Merkez Meram ilçesindeki Sefaköy Mahallesi’nde bulunan barınağa gelen Özay ile beraberindekiler, yetkililerden bilgi aldı.

Özay, merkeze çok önemli emek verildiğini gördüğünü söyledi.

Yaşanan olayın affının olmadığını lakin merkezdeki çalışmaların da göz arkası edilmemesi gerektiğini tabir eden Özay, “Birkaç kendini bilmezin yaptığı şey tabii ki bu kadar emeğe mal edilmemeli.” diye konuştu.

Özay, barınakla ilgili çok kirli bilgilerin döndüğünü, bunun da kaosa neden olabildiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Burada hakikaten gönülden hareket eden hayvansever kardeşlerimiz var. Kurunun yanında yaşın yanmaması gerekiyor. Onlar da çok üzgün, ben bunu gördüm. Hayvanseverlere de sesleniyorum, hayvanları alıyorsunuz sonra sokağa bırakıyorsunuz. Burada kim gerçek hayvansever o da tartışılır. ‘Çok şeyin değişmesi lazım’ diye düşünüyorum. Burada gördüğüm kadarıyla hayvanlar en yeterli biçimde korunmaya çalışılıyor. O imgeler çok feciydi, affedilir yanı yok. Buradaki arkadaşlar da zati tıpkı şeyi lisana getiriyor.”

Özay, daha sonra Konya Büyükşehir Belediyesinin yaralı veya yardıma muhtaç sokak hayvanlarına acil müdahalede kullanılan hayvan ambulansı “Canbulan”ı inceledi. Özay, Canbulan’ı çok beğendiğini söz etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu