Teknoloji

Nokia, 130 ve 150: Nokia’nın iki yeni telefonu bizi 90’lara götürüyor

Akıllı telefonunuz sizin için çok mu akıllı? O halde Nokia’yı bir deneyin… Şirket iki yeni ‘arkadaş telefonu’ tanıttı. İki ile sınırlıysanız ve başka bir akıllı telefon taşımak istemiyorsanız, bu telefonlar ikinci bir telefon olarak öne çıkan seçenekler gibi görünüyor.

Yeni Nokia 150 özellikleri

Yeni Nokia 130Ve yeni Nokia 150 önceki nesil teknolojileri anımsatıyor. Ancak günümüzün yazılım özelliklerine sahip, geçmiş yılların en iyi özelliklerini yansıtan iki yeni telefon olarak da değerlendirilebilir. Nokia 150 tartışmasız daha güçlü model. Üç renklidir ve 2,4 inç QVGA ekrana sahiptir ve bir aya kadar bekleme süresi vardır. Ayrıca 1.450 mAh çıkarılabilir bataryaya ve müzik dinlemek için bir kulaklık jakına sahiptir. Arkaya bakan 0,3 MP VGA kamera, göründüğü kadar vasat. Tüm bilgilerinizi MicroSD karta kaydedebilir ve micro USB ile telefonu şarj edebilirsiniz.

Yeni Nokia 130 özellikleri

Nokia 130, herkese uyan tek bir ekrana ve çıkarılabilir pile sahiptir. ama kamera yok . Bu, onu ikincil bir cihaz olarak düşünürseniz de mantıklıdır. Muhtemelen tatmin edici fotoğraflar çeken bir akıllı telefonunuz var.

Nokia 130 ve 150, onları toza ve suya dayanıklı kılan IP52 derecesine sahiptir. Ancak tamamen su geçirmez değildirler. Ayrıca her ikisinde de Series 30+ veya S30+ olarak adlandırılan işletim sisteminde gezinmek için fiziksel tuşlar ve gezinme tuşları bulunuyor. Nokia, yazılımı özellikle bu giriş seviyesi cihazlar için geliştirdi ve yenilenmiş bir Yılan oyunu ekledi.

Nokia 130 ve 150 modellerinin 2016 yılından beri piyasada olduğunu hatırlatalım. Bu yeni telefonlar güncellenmiş hali olarak değerlendirilebilir. Fin holdingi HMD Mobile tarafından satın alınan Nokia, iki modelin fiyatlarını henüz açıklamadı. Önceki nesiller ise 50 doların altında satıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu