Haber

Kanser hastası Yusuf Kerim Sayın annesiyle görüştü

6 yaşındaki kanser hastası Yusuf Kerim Sayın’ın tedavi gördüğü hastanede “Annemi istiyorum” diye ağladığı görüntülerin sosyal medyada gündem yaratması üzerine, sanatçı ve siyasetçiler Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a başvurarak, davanın açılmasını istedi. anne Gülten Sayın’ın cezası ertelenebilir. Davetlerin ardından anne Gülten Sayın’a ‘ziyaret hakkı’ kapsamında bir süre izin verildi.

Anne Yusuf Kerim Sayın’a götürülürken, baba hastaneden taburcu edildi. Sayın’ın babası Süleyman Sayın, eşinin oğluna sarıldığı fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaşarak, şunları söyledi:

“Umarım bugün güzel bir haberdir. Öncelikle Yusuf Kerim’e destek olanlardan Allah razı olsun, o şu an annesinin yanında, benim odada olmamam lazım. Yusufum mutlu olsun yeter ki fark etmez.”

Ne oldu?

Yusuf Kerim Sayın’a tehlikeli bir kanser türü olan Ewing Sarkomu teşhisi konuldu. Doktorlar iyileşme şansının yüzde 20 olduğunu söylüyor. Anne Gülten Sayın, FETÖ üyesi olmak suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Cezası Yargıtay tarafından onaylandıktan sonra Aralık ayında hapse girdi.

Annenin cezaevine girmesi üzerine baba Süleyman Sayın, işinden ayrılmak zorunda kaldı. Çapa Tıp Fakültesi’nde tedavi gören oğlunun yanında kalan baba, çocuğunun son günlerini annesiyle geçirebilmesi için cezanın ertelenmesini istiyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Yusuf Kerim’in annesine kavuşması için ellerinden geleni yapacaklarını belirtmişti.

Yusuf Kerim Sayın için de change.org üzerinden imza kampanyası başlatıldı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu