Haber

İntihar mı yoksa cinayet mi? Netanyahu’nun psikiyatristinin gizemli ölümü

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları 34’üncü gününde devam ederken, İsrail Başbakanı Netanyahu ile ilgili dikkat çekici bir gelişme ortaya çıktı. Netanyahu’nun psikiyatristi Dr. Moshe Yatom, Başbakan’ı kınayan bir not bırakarak intihar etti.

İsrail Başbakanı Netanyahu’nun psikiyatristi Dr. Moşe Yatom’un trajik ölümü, bir dizi olayın arkasında derin izler bıraktı. Yatom’un evinde ölü bulunması intihar ettiği iddialarıyla gündeme geldi. Olayı daha da çarpıcı hale getiren bir diğer detay ise psikiyatristin evinde bulunan intihar notu oldu. Notta Yatom’un yaşananlardan Netanyahu’yu sorumlu tuttuğu ve onu ‘yalan şelalesi’ olarak tanımladığı belirtiliyor.

Haber, Hamas’ın 7 Ekim’deki kapsamlı saldırısının ardından İsrail’in Gazze’ye yönelik bombardımanının 34’üncü gününde geldi. Filistin Sağlık Bakanlığı’nın verilerine göre bu dönemde Gazze’de 4 bin 324’ü çocuk, 2 bin 823’ü kadın olmak üzere toplam 10 bin 569 kişi hayatını kaybetti. saldırılarda hayatını kaybetti. Yaralı sayısı ise en az 26 bin 475 olarak açıklandı.

İsrail’in devam eden saldırıları sırasında Yatom’un ölümü dikkat çekici bir gelişme olarak öne çıkıyor. Psikiyatristin olaylardan Netanyahu’yu sorumlu tutarak intihar ettiği yönündeki iddialar olayın arka planını daha da karmaşık hale getiriyor. Ali Demirdaş’ın Global Village Space adlı internet sitesinden aktardığı habere göre, Yatom’un ölümü ve intihar nedeniyle yazdığı not, Netanyahu’ya yönelik suçlamalarla dolu bir formda ifşa edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
tuzla eşya depolama
Başa dön tuşu