Haber

Fatma Betül Sayan’ın Ablası Ayşe Hilal Sayan Dışişleri Bakanlığı’na Atandı

Aile bireylerinin devletin farklı kurumlarında sürekli ‘atama’ yapmasıyla gündeme gelen Sayan ailesinin bir üyesi daha ‘yeniden atandı’! Dışişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü’ne AK Parti Aile ve Sosyal Politikalar eski Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın kardeşi Ayşe Hilal Sayan Koytak atandı. Koytak daha önce Kuveyt Büyükelçisi olarak atanmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Büyükelçi atama kararları bugün Resmi Gazete’de yayımlandı. Yayınlanan kararlara göre 6 büyükelçiliğe ek olarak Dışişleri Bakanlığı’nda 4 üst düzey göreve atandı.

Türkiye’nin kararına göre; Gana Büyükelçisi Hasret Gülsün Ergün Ulueren, İran Büyükelçisi Derya Örs, Angola Büyükelçisi Alp Ay, Etiyopya Büyükelçisi Yaprak Alp, Portekiz Büyükelçisi Lale Ülker ve İngiltere ve Kuzey İrlanda Birleşik Krallığı Büyükelçisi Ümit Yalçın merkeze götürüldü.

Dışişleri Bakanlığı Protokol Genel Müdürlüğü’ne Ahmet Cemil Miroğlu, eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın kardeşi Ayşe Hilal Sayan Koytak ve Teftiş Kurulu Başkanlığı’na Mehmet Vakur Erkul atandı.

Ayşe Hilal Sayan İletişim Kimdir?

Ayşe Hilal Sayan Koytak, AK Parti eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın kardeşi.

2005 yılında AK Parti Dış İlişkiler Başkanlığı’nda danışman olarak göreve başlayan Koytak, 2008-2014 yılları arasında Erdoğan’ın dış politika danışmanı olarak görev yaptı. 2014 yılında başbakan danışmanı olarak atandı, 2016 yılında ise yardımcısı oldu. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşarı. 2017 yılında Kuveyt Büyükelçisi olarak atanan Koytak, Haziran 2022’de Cumhurbaşkanı kararıyla merkeze alındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu