Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 248’inci saatte enkazdan kurtarılan Aleyna’yı hastanede ziyaret etti.

Kahramanmaraş’ta depremde yıkılan Kayabaşı Mahallesi’ndeki Atabey Apartmanı’nın enkazından saat 248’de çıkarılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Aleyna Ölmez ve Hülyasu Kısa (16), Zeynep Küçükler (9) ), Miraç Eren Döner (7), Feyza Parıltı Yakar (8) ve Ayça Çepni (10) tedavi gördükleri Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

SAĞLIK DURUMLARI İLE İLGİLİ BİLGİ AL

Erdoğan, depremzedelerin sağlık durumları hakkında Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Başhekim Prof.Dr. Tanil Kendirli ve Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Mahmut Kalem’den bilgi aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Emine Erdoğan, yaralılar ve yakınları ile görüşerek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

ZİYARET 1 SAAT SÜRDÜ

Erdoğan, yaklaşık 1 saat süren ziyaretin ardından hastaneden ayrıldı. Cumhurbaşkanlığı yetkilileri tarafından hastane bahçesinde çocuklara hediyeler dağıtıldı.

ERDOĞAN TELEFONDA ALEYNA İLE GÖRÜŞÜYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, depremin 248. saatinde enkazdan kurtarılan Aleyna Ölmez ile telefonla görüştü. Erdoğan, Ankara’ya döndüğünde Aleyna’yı ziyaret edeceğini söylemişti.

“AĞRIN MI VAR KIZIM”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ağrın mı var kızım?” Aleyna’nın sorulması üzerine “Çok hafif. Kurtuldum.” cevabını vermişti. Erdoğan ise “Elhamdülillah. Hani hastaların duası kabul olur. Adın da çok güzel. Cumhurbaşkanlığı’ndaki ofisimde senin adınla ‘Aleyna’ tabelası var. İnşallah biz de oluruz” dedi. bir an önce ortada. Allah yardımcımız olsun kızım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu