Haber

Balıkesirli sporcular Türkiye Şampiyonasına katılacak

SEFER TALAY

Mersin’de düzenlenecek Türkiye Şampiyonası’na geçtiğimiz hafta Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde düzenlenen boks müsabakalarında birinci olan 3’ü kadın 4 sporcu katılacak.

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde 16 Ocak’ta düzenlenen boks müsabakalarında birinci olan 3’ü kadın 4 sporcu, Mersin’de düzenlenecek Türkiye Şampiyonası’na katılacak. İl birincisi olan Deniz Ulaş, Berfin Akça, Yasin Yoldaş ve Hüsna Karaköse, 24-31 Ocak tarihleri ​​arasında Mersin’de düzenlenecek Genç Bayanlar ve Genç Erkekler Türkiye Şampiyonası’na katılacak. Çalışmalarını sürdüren genç sporcular, Balıkesir’i temsil etmenin gururunu yaşarken istekli olduklarını söyledi.

Sporculardan Hatice Irmak Kaya, 2 yıldır boks yaptığını belirterek, “İnşallah Ömer hocam ve hocam Ömür Taşdelen ile boks yapmaya devam edip Avrupa, Olimpiyat ve Dünya sıralamalarına gireriz. Boks azalmaz” dedi. Çalışmalarım sanıldığı gibi. Kesinlikle çalışmalarımı artırdı. Bu dönem hem bir teşekkür hem de onur belgesidir.” “Satın aldım” dedi.

“BOKS HEM SAĞLIĞIMIZA HEM ZİHİNSEL GELİŞİMİMİZE FAYDALIDIR”

Deniz Ulaş, “Rakibimi yenerek birinci oldum. 24-31 Ocak’ta yapılacak Türkiye Şampiyonası’nda Balıkesir’i temsil edeceğim. İnşallah milli sporcu olmak istiyorum. Şampiyonluğu kazanmak istiyorum.” Berfin Akça, “İki yıldır boks yapıyorum. Boks hem sağlığımıza hem de zihinsel gelişimimize faydalı. Gençlerin burada bir araya gelip daha güzel aktiviteler yapması da çok güzel. Sağlık açısından çok faydalı bir spor. Hem ailemi hem de kendimi gururlandırıyorum. Antrenörlerimiz Ömer Taşdelen ve Ömür Taşdelen. “Bize bu fırsatı verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Hedefimiz Mersin’de yapılacak Gençler Şampiyonası’nda Türkiye şampiyonluğuna ulaşmak” dedi.

Antrenör Ömer Taşdelen, “Boks sporunu 4 yıldır Burhaniye’de yaygınlaştırmaya çalışıyoruz. 30’un üzerinde sporcumuz var. Ayın 16’sında İl Şampiyonası’na 4 sporcumuzla katıldık. 4 sporcumuz da şampiyon olacak. Şehrimizi Türkiye Şampiyonası’nda temsil edeceğiz. Salı günü Allah’ın izniyle 24 sporcumuz olacak.” “2017 yılında Mersin’de başlayacak Türkiye Şampiyonası’na geçeceğiz. İnşallah burada da dereceler elde ederek milli takıma sporcu almamızı sağlarız. Allah yardımcımız olsun. Bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” Burada bize destek veren arkadaşlarımız var” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu