Yaşam

Bahçe Bitkileri Eğitimi Başvuruları Başlıyor

Çankaya Belediyesi’nin 2011 yılından bu yana yürüttüğü ve bu yıl 11’incisi düzenlenecek “Bahçe Bitkileri” eğitimlerine başvurular 3 Nisan’da başlıyor.

Çankaya Belediyesi tarafından vatandaşların kendi bahçelerinin mimarı olmaları için hayata geçirilen “Bahçe Bitkileri” eğitimleri başlıyor. 3 bin 255 kişinin katıldığı ve sertifika aldığı eğitimlerin bu yıl 11’incisi düzenleniyor. Başvuruların 3 Nisan’da başlayacağı bahçecilik eğitimleri, 10-23 Nisan tarihleri ​​arasında Yılmaz Güney Etabı’nda gerçekleşecek.

Küçük bahçelerin düzenlenmesindeki temel unsurlardan başlayarak, 10 Nisan’da başlayıp 28 Nisan’da sona erecek eğitimlerde, dış ve iç mekan bitkileri, budama, aşılama, meyve ağaçları, çim bakımı, yağmur suyu hasadı, temel sebze yetiştiriciliği ve arıcılık konuları işlenecek. Açıklanmak.

Çim saha alternatifleri, az su isteyen bitkiler ve yağmur suyundan yararlanma bahislerinin yer aldığı eğitimden bu yıl da ilk kez başvuran 300 vatandaş yararlanmaya hak kazanacak. kuraklık

Bahçecilik eğitiminden faydalanmak isteyen vatandaşlar Çankaya Belediyesi https://basvuru.cankaya.bel.tr/bahcivanlik adresinden online başvuru yapabilirler. Başvurunun kabulü vatandaşlara e-posta yoluyla bildirilecektir.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu