Haber

Yüksel Kocaman kimdir? Yüksel Kocaman kaç yaşında ve ne iş yapıyor? Yüksel Kocaman’ın hayatı ve biyografisi!

Yüksel Kocaman kimdir? sorusu, Yüksel Kocaman hakkında merak edilen detayları araştıran kişiler tarafından arama motorlarında sorgulanıyor. Bu haberimizde merak eden kullanıcılar için Yüksel Kocaman kimdir? Sorunun cevabını verdik. Peki Yüksel Kocaman kimdir? Yüksel Kocaman kaç yaşında ve ne iş yapıyor? Yüksel Kocaman’ın hayatı ve biyografisi!

YÜKSEL KOCAMAN KİMDİR?

Yüksel Kocaman, 5 Mayıs 1970’de Zonguldak’ın Devrek ilçesinde doğdu.

İlk, orta ve lise öğrenimini Zonguldak’ın Devrek ilçesinde tamamladı ve 1993 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 1998-2001 yılları arasında Pınarhisar Cumhuriyet Savcılığı, 2001-2003 yılları arasında Çatalzeytin Cumhuriyet Savcılığı görevlerinde bulunan Yüksel Kocaman, bu görevde bulundu. Personel Genel Müdürlüğü Teftiş Hakimi, Strateji Geliştirme Müdürlüğü Teftiş Hakimi ve Ceza İşleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı.

2011 yılında Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü’ne atanan Yüksel Kocaman, 31 Ekim 2014 – 19 Ocak 2017 tarihleri ​​arasında Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevini yürüttü.

19 Ocak 2017 tarihi itibarıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına atanan Yüksel Kocaman, Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) tarafından Yargıtay üyeliğine seçildi.

ihsaniyehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
tuzla eşya depolama
Başa dön tuşu