Haber

Trump’ın ‘gizli belgeler’ soruşturmasında ‘engellediğine’ dair yeni kanıtlar var

YENİ: Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın Florida’daki malikanesinden çıkan “gizli belgeler” soruşturmasında “olası engelleme”ye işaret eden yeni kanıtlar ortaya çıktı.

Washington Post, soruşturmaya aşina kaynaklara atıfta bulunarak, Adalet Bakanlığı ve FBI müfettişlerinin Trump’ın eski yardımcısının e-posta ve telefon mesajlarından ortaya çıkarılan yeni kanıtlar üzerinde çalıştıklarını bildirdi.

Haberde, Trump’ın Florida’da bir süre çalıştıktan sonra geçen yıl görevinden ayrılan eski başkanı Molly Michael’ın eski başkanıyla yaptığı yazışmaların soruşturulması kapsamında Mar-a-Lago’daki kritik dönemlere ilişkin detaylı bilgiler yer alıyor. Beyaz Saray’daki görevinden sonra. sağlama sözü verdi.

Soruşturmayı yürüten müfettişlerin, yeni delilleri, gizli belgelerin Trump’ın elinde tutulmasına yönelik resmi talepler ve faaliyetlere “olası engelleme” açısından değerlendirdiği bildirildi.

Söz konusu kaynakların, Trump’ın batılı belgelerin iadesi için yapılan resmi davetin ardından konağındaki bazı kutuları bizzat incelediğini aktardığı, görgü tanıklarının ifadelerine göre, içinde belgelerin bulunduğu bazı kutuları konaktan çıkardığından şüphelenildiği belirtildi. ve güvenlik kayıtları.

Bazı delillerin de Trump’ın avukatları ve danışmanları ile belgeleri nasıl saklayacağına dair tavsiye beklediğini gösterdiği vurgulanırken, bu bağlamda eski başkanın yetkililerin tüm gizli materyalleri toplamasını kasten engellemeye çalışıp çalışmadığı inceleniyor. Mar-a-Lago’da.

Trump’ın Florida’daki konutu, “gizli belgeler” soruşturması için 8 Ağustos 2022 sabahı FBI casusları tarafından basıldı.

Trump, baskını ve hakkında devam eden soruşturmaları “siyasi” olarak nitelendirirken, özellikle Mar-a-Lago’dan alınan belgelerin “bağımsız bir hakem veya özel yargıç” tarafından incelenmesini istedi.

Trump aleyhindeki “gizli belgeler” ve “6 Ocak Kongre baskını” soruşturmalarına, özel görevli uzman olarak atanan eski başsavcı Jack Smith başkanlık ediyor.

haberhanonu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
tuzla eşya depolama
Başa dön tuşu