Haber

Süleyman Soylu: Erzurum’da ilk taşı atan FETÖ ile bağlantılı

ensonhaber.com

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Erzurum şehir merkezinde izinsiz düzenlediği mitingin ardından ortalık karıştı.

İmamoğlu’nu protesto eden Erzurumlular ile mitinge katılanlar arasında çatışma çıktı, yaralananlar oldu.

Ardından yaşanan olaylarla ilgili soruşturma kapsamında kimliği tespit edilen kişiler gözaltına alındı.

Soylu açıkladı: 16 kişi gözaltına alındı

Olayların ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün katıldığı TVNET canlı yayınında bahisle ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Bakan Soylu, olaylara karıştığı belirtilen 21 kişiden 16’sının gözaltına alındığını bildirdi.

“Siyasetin kurallarına uymuyorlar”

İmamoğlu’nun kurallara uymadığını söyleyen Soylu, şunları söyledi: “Erzurum, İstanbul’u örtecek bir iştir. Siyasetin ve seçimin kuralları vardır, bu kurallara uymayanlar vardır.”dedi.

Provokasyonu Ekrem İmamoğlu’nun yaptığını söyleyen Soylu, mitingin esnaf toplantısı adı altında yapıldığının altını çizdi.

Provokasyonda FETÖ detayının altını çizdi

İmamoğlu’nun devletin gücünün farkında olmadığını söyleyen Soylu, olaylarla ilgili olarak FETÖ bağlantılı bir şahsa dikkat çekti.

“Kafamızı karıştıran tek bir kişi var, o daha önce FETÖ ile ilişkilendirilmişti”

Bakan Soylu, “Orada kafamızı karıştıran tek bir kişi var. Bir astsubay. Daha önce FETÖ ile iltisaklı ve iltisakı olduğu tespit edildi.”söz konusu.

Konuyla ilgili Süleyman Soylu’nun açıklaması şöyle:

“Mitingi olması gereken yerde yapmazsanız gelip provokasyon yapacaklar. Provokasyonu Ekrem İmamoğlu yaptı. Bugün oradaki provokasyonu yapanları bulmak bizim görevimiz. tespit edilen 21 kişi gözaltına alındı.Bu duruma kin gütmeye çalışıyorlar ama Ekrem İmamoğlu devletin gücünü bilmiyor.Planlanan “Aniden gelişen bir olay mı var? Siyaset bununla cezbediliyor. Muhtarlık seçimlerinde bile ani olaylar yaşanabilir. Orada ilk taşı atan tek bir kişi var ki bu da kafamızı karıştırıyor. Bir çavuş. Daha önce FETÖ ile iltisaklı ve iltisakı olduğu tespit edilmiştir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu