Teknoloji

Sony’den Tarihî Geri Aldım: Helldivers 2 İçin PSN Zorunluluğu Kaldırıldı!

Video oyun dünyasının birkaç gündür tek gündemi, Cuma günü konuyla ilgili ilk açıklamasını yapan Sony, Helldivers 2‘nin PC sürümü için PSN hesabı zorunluluğu getirdiğini açıkladı. Bu açıklama, oyuncuları çileden çıkardı. En az 200 bin olumsuz yorum alan karar, tepkilerin odağına yerleşti.

Ancak yaşananlar bunlarla sınırlı değildi. Steam, oyunu iade etmek isteyen bazı oyuncuların taleplerini, iade koşullarını sağlamıyor olmalarına rağmen kabul etti. Üstelik büyük bir beğeni kazanan oyun, PSN servisine erişimi olmayan 177 ülkede Steam’den kaldırıldı. Neticede bu oyuncular, bu oyuna hiçbir şekilde ulaşamayacaklardı.

Şimdiyse Sony’den geri adım geldi!

İşte tüm bu yaşananların gölgesinde, teknoloji devi Sony’den bir açıklama geldi. Yapılan bu açıklamada, PSN zorunluluğu kararının iptal edildiği açıklandı. PC oyuncularının açtığı isyan bayrağı, son dönemlerin en büyük geri adımının atılmasını sağlamış oldu.

Sony tarafından yapılan resmî açıklama:

Helldivers hayranları — Helldivers 2 hesap bağlama güncellemesi hakkındaki geri bildirimlerinizi gördük. Yeni oyuncular ve mevcut oyuncular için 30 Mayıs’tan itibaren Steam ve PlayStation Network hesaplarının bağlanmasını gerektiren 6 Mayıs güncellemesi kararını iptal ettik.

Hâlâ PC oyuncuları için en iyinin ne olduğunu öğreniyoruz ve geri bildirimleriniz çok değerli. Helldivers 2’ye verdiğiniz sürekli destek için tekrar teşekkür ederiz. Sizi gelecek planlarımız hakkında bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu