Haber

Şanlıurfa’da “yüzyılın felaketi”nden etkilenen depremzedeler AFAD çadırlarında kalıyor

“Yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Şanlıurfa’da depremzedeler AFAD’ın hazırladığı çadırlarda kalıyor.

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen ve “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından bölgeye AFAD tarafından teslim edilen çadırlar kısa sürede kuruldu. Deprem nedeniyle evleri hasar gören depremzedeler, devletin tüm imkanlarından yararlanarak dini alanlarda yaşamaya başladılar.

Depremzedelerin barınma ve gıda ihtiyaçlarının yanı sıra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından oluşturulan “Psikososyal Destek” ekipleri de hizmet veriyor.

Şanlıurfa Müzesi önüne kurulan çadırlarda kalan bedensel engelli Fatma Demren, deprem gecesi çok zor saatler geçirdiğini ve engeli nedeniyle yerinden kalkamadığını ifade etti.

Yakınlarının desteğiyle evden çıktıklarını söyleyen Demren, daha sonra kurulan AFAD çadırlarında kalmaya başladıklarını söyledi.

Demren, devletin her türlü imkanla yanlarında olduğunu belirterek, “Allah devletimizden razı olsun, başımızı sokabileceğimiz güvenli bir yerdeyiz. Burada başımıza bir şey düşmüyor. Bize battaniye, yemek ve yiyecek verdiler. bir ısıtıcı.”

Deren, geçirdiği sarsıntı nedeniyle psikolojisinin bozulduğunu belirterek, “Şimdi psikolojik destek için geldiler, umarım bize yardımcı olurlar. Hepimizin aklındaki bu depremi inşallah bitireceğiz.” terimleri kullandı.

Çadırlarda kalan İsmail Kakız, devletin her türlü imkanla yanlarında olduğunu belirterek yetkililere teşekkür etti.

Çadırlar sayesinde soğuktan ve yağmurdan korunduklarını anlatan Kakız, “Allah devletimize zarar vermesin, Allah bizi oradan ayırmasın.” söz konusu.

haberbolvadin.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
tuzla eşya depolama
Başa dön tuşu