Haber

Ryabkov: Rusya ve ABD yüz yüze istişarelerde bulundu ancak sorunların çözümünde çok az ilerleme kaydedildi

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Ryabkov,RTV’ye yaptığı açıklamada, “Zaman zaman üçüncü ülkeler de dahil olmak üzere yüz yüze temaslar gerçekleşiyor. Geçtiğimiz günlerde sorumlu yetkililer düzeyinde yapılan ikili görüşmelerde ilişkilerimizdeki rahatsız edici unsurlar ele alındı. Tahmin edildiği gibi çok az ilerleme var. İlerleme beklentileri de zayıf. Ancak diplomatik temsilciliklerimizin işleyişi olsun, vize meselesi olsun, normalleşmeye doğru ilerlemenin doğru olacağını düşünüyoruz. Ancak karşı taraf henüz buna hazır değil.”Bir açıklama yaptı.

“Eğer istemiyorlarsa istememeliler. Ne istediklerini söylüyorlar, sonra ihtiyacımız olup olmadığına bakacağızRyabkov, Amerikan tarafının girişimiyle Moskova ile Washington arasındaki diyalog kanallarının minimuma indirildiğini kaydederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Mevcut bölgesel zorluklar, stratejik istikrar sorunları ve benzeri konular gibi daha derinlemesine konuları tartışma fırsatını engelleyenler onlardı. Bugün itibariyle Rusya ve ABD dışişleri bakanlıkları büyükelçilikler aracılığıyla iletişim kuruyor. Bu çok eski bir sistemdir. Bu arada büyükelçimizin ve büyükelçilik personelimizin ABD Dışişleri Bakanlığı’nda toplantı düzenlemesi kolay değil. Bu aynı zamanda ABD’nin ucuz bir oyununun bir modülüdür. “Bu kısıtlamalarla bize sinyaller göndermek istiyorlar, bu çok saçma.”

andirinhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
tuzla eşya depolama
Başa dön tuşu