Ekonomi

Rosatom Başkanı Likhachev, Akkuyu NGS’de incelemelerde bulunacak

Rusya Devlet Nükleer Güç Kurumu Rosatom Lideri Aleksandr Likhaçev, Akkuyu Nükleer Santrali (NGS) ile ilgili çeşitli temaslarda bulunmak ve incelemelerde bulunmak üzere yakında Türkiye’ye geleceğini bildirdi.

Başkent Moskova’da gazetecilere açıklamalarda bulunan Likhaçev, Türkiye’de yaşanan depremlerin Akkuyu NGS projesinin takvimini etkilememesini umduklarını söyledi.

Lihaçev, yakın zamanda Türkiye’ye gitmeyi planladığını belirterek, “Yakında Türkiye’ye (Akkuyu NGS) giderek şantiyede incelemelerde bulunmayı ve Türk yetkililerle görüşmeyi planlıyorum” dedi. terimini kullandı.

Lihachev, Akkuyu NGS olarak deprem nedeniyle Türk halkına değerli destekler sağladıklarına işaret ederek, “Şu anda tedarik edilen ekipmanlar yavaş yavaş işe dönüyor ve biz de çalışmaların temposunu korumak için elimizden geleni yapıyoruz.” dedi.

Lihaçev, Akkuyu NGS’de sarsıntılardan dolayı tesadüfi bir hasarın olmadığını vurgulayarak, “Zorluklara rağmen Akkuyu sahasında 3-4’e yakın sarsıntı oldu, herhangi bir hasar olmadı, inşaatlarda aksamalar dışında herhangi bir aksama olmadı. ekipman temini ile ilgili konular.” değerlendirmesini yaptı.

haberyayladagi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
tuzla eşya depolama
Başa dön tuşu