Ekonomi

Millet İttifakı Maltepe’de vatandaşlarla buluştu

Millet İttifakı’nın Maltepe Etkinlik Alanı’nda düzenlediği miting vatandaşlarla buluştu. Mitinge Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, 5 partinin genel başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş katıldı.

Millet İttifakı’nın konuşmalarından öne çıkanlar şöyle:

Temel Karamollaoğlu: Düşüncelerinizi biliyoruz

“Ortaya koyduğunuz tabloda görüyorum ki 14 Mayıs’ta Millet İttifakı’na mührü verirsiniz inşallah. 15 Mayıs yeni bir dönemin ve Sayın Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı tescilinin başlangıcı olacaktır. 6 siyasi parti olarak ön plana çıkıyor.Ülkemizin son 21 yılda sürüklendiği sorunlardan biri.Düşüncelerinizi biliyoruz.Bu dertlere derman olacak çalışmalar hazırladık.15 Mayıs’tan sonra uygulamaya başlayacağız.

Mansur Yavaş: 14 Mayıs’tan sonra hukukun üstünlüğü yerini bulacaktır

Hesap vermeye korkuyorlar. Ankara’da yolsuzluk dosyası savcılıkta bekliyor. ANKA Park dosyası halen bekliyor. İstanbul’da emsal teşkil eden olaylar var. Türkiye’nin her yerinde var. Hakkında konuşulmak istemiyorlar. Dolayısıyla 14 Mayıs’tan sonra hukukun üstünlüğü yerini bulacaktır. 6 siyasi genel lider bir araya geldi. 2 yıl uğraştı ve kabul etti. 25 yıldır yönetim görmeyen 11 millet ittifakı, büyükşehir belediyelerinin liderlerini göreve getirdi ve farkı anladı.

Ekrem İmamoğlu: Mülakat çöp, liyakat ülke gündeminde

İstanbul mitingleri Türkiye’nin tarihini değiştirdi ve değiştirmeye de devam edecek. Göreceksin yıllar sonra arkadaşlarına anlattığında gelmeyenler sana ‘Keşke ben de orada olsaydım’ diyecek. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir sözlerle dolu bir sözdür. Z kuşağı gümbür gümbür geliyor kardeşim. Sizi evinize göndereceğiz. Sevgili dostlar, sol yanımız temiz olmalı, kötülüğü buradan uzak tutacaksınız. Biz senin gibi kötülüğün eşsiz sahibi kardeş değiliz. Allah gönlünüzdeki sevgiyi nasip etsin. 15 Mayıs’tan itibaren Türkiye güçlü bir ülke olma yolunda büyük adımlar atacak. Türkiye böyle bir ülke olacak. Bu yolda atılacak ilk adım, yöneticilerin işe alım hazırlıklarını yapmalarıdır. İstihdama ve eğitime dahil olmayan gençlere öncelik vereceğiz. Gençlerin hakikaten istihdamı için adımlar atacağız. Kadın yöneticileri üst yönetim takımlarına hakları olduğu için atadık. Yüksek bir kadın çalışan oranına ulaştık. Hak ettikleri için iş buluyorlar. Röportaj çöpte, liyakat ülke gündeminde.

Ali Babacan: Türkiye 1’den büyüktür

Bugün size dört büyük köşesinin aşkını getiriyoruz. Ülkemizin dört bir yanından yükselen demokrasi çığlığını İstanbul’a taşıdık. Dünyanın her yerindeki demokratlar Türkiye’de demokrasiyi umut edecekler. Pahalı İstanbullular Türkiye ekonomisini en iyi bilenlerden birisin. Hakkı düştüğü yerden kaldıracağız. Çürümüş bir temel üzerine sağlam bir ekonomi inşa edemezsiniz. İktidara geldiğimiz ilk gün bir durum tespiti çalışması yapacağız. Merkez Bankası’nın bağımsız bir kurum olmasını sağlayacağız. Türkiye 1’den büyüktür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu