Ekonomi

Kripto piyasalarının lider borsası 10. yılında ismini değiştirme kararı aldı

Investing.com – Kripto para piyasasının en büyük borsalarından biri olan Huobi, 10. yıl dönümünde önemli bir karar alarak isim değiştireceğini duyurdu.

kripto değişimi Huobi Artık HTX adı altında yeniden markalanacak. İsim değişikliğiyle ilgili ilk yorumlar Huobi’nin yeni isminin iflas eden kripto para borsası FTX’e benzerliğiyle ilgiliydi.

Borsanın yeni adı Huobi’nin kısaltması olan “H” TRON Borsayı temsil etmek için ‘T’ ve ‘X’ olarak tanımlandı. Yeni isim aynı zamanda kripto borsasının yerel varlığı anlamına da geliyor. HTAyrıca tokenla uyumlu olduğu da tespit edildi.

Ancak kendisini Huobi’nin danışmanı olarak tanıtan TRON kurucusu Justin Güneş , yarın Singapur’da düzenlenen Token2049 etkinliğine katılarak bir konuşma yapacak. Ayrıca Huobi’nin yarın bir basın toplantısı düzenleyerek konu hakkında detaylı bilgi vermesi bekleniyor.

Bugün Huobi, günlük 851,7 milyon dolarlık işlem hacmiyle kripto para piyasasının en büyük 10. borsası konumunda. 2013 yılında Çin’de kurulan kripto borsası, daha sonra Çin’deki kripto yasaklarının ardından genel merkezini Seyşeller’e kaydırdı ve şirketin ayrıca Hong Kong, Japonya, Güney Kore ve ABD’de de merkez ofislerinin olduğu biliniyor. Küresel düzeyde kripto hizmetleri sunan borsa, 100’den fazla ülkede faaliyetlerini sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu