Ekonomi

Kamu kurumlarına üst düzey bürokrat atamaları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan kararlara göre, Diyanet İşleri Başkanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Kültür ve Turizm, Milli Eğitim ve Milli Savunma Bakanlıklarının üst kademelerine atamalar yapıldı.

Buna göre, Diyanet İşleri Başkanlığı Mushaf Tetkik ve Okuma Konseyi Başkanı Hafız Osman Şahin, Din Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Şaban Kondi, Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Sadide Akbulut, Hac Genel Müdürlüğüne Remzi Bircan atandı. ve Umre Hizmetleri, Dini Yayınlar Genel Müdürlüğüne Cafer Tayyar Doymaz, Direktörlüğe Dış Bağlantılar Genel Müdürü Mahmut Özdemir, İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğüne Akif Pusmaz, İdari Hizmetler Genel Müdürlüğüne Bünyamin Kahraman, İdari Hizmetler Genel Müdürlüğüne Hasan Güçlü atandı. Rehberlik ve Teftiş Direktörü Mustafa Irmaklı, Strateji Geliştirme Direktörü, Enver Osman Kaan ise Diyanet Akademisi Başkanı olarak görev yapacak.

Tan Sağtürk teknik direktör oldu

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkan Yardımcısı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Ertüzün, Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Bedri Tan Sağtürk oldu.

Milli Eğitim Bakanlığında Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne Halil İbrahim Topçu, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne Ali Karagöz, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğüne Cevdet Vural, Buyruk atandı. Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne Hasan Arslantaş atandı.

Ali Köse, Milli Savunma Bakanlığı İdari Hizmetler Genel Müdürü oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
tuzla eşya depolama
Başa dön tuşu