Haber

İzmir’in merkezinde yeni bir dünya doğuyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Türkiye’ye örnek olacak şekilde yürüttüğü kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında, yıllardır çözüm bekleyen bir proje daha şehir merkezinde hayata geçiriliyor. Ege Bölgesi’nde hak sahiplerine teslim edilecek binaların inşaatı için 2 Şubat Cuma günü temel atma töreni yapılacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye’ye örnek model olacak kentsel dönüşüm projeleri şehrin dört bir yanında devam ediyor. Ege İlçesi sürecinde yüzde 100 uzlaşma, yerinde dönüşüm ve belediye garantisi ilkeleri doğrultusunda yürütülen kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor. Uzun yıllardır dönüşüm bekleyen kent merkezindeki 7 hektarlık alanda yeni bir dünya yaratmak için adımlar atılıyor.

Bu bağlamda önemli bir aşamaya daha gelindi. İhalesi yapılan projenin 1. Etabında hak sahiplerinin yeni evlerine kavuşacakları alanda 2 Şubat Cuma günü saat 12.30’da temel atma töreni yapılacak.

Temelin atılacağı alanda neler yapılacak?

Ege İlçesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi 1. Etap kapsamında T Blok’ta (ticari ve konut fonksiyonlu yüksek yapı bloğu) toplam 455 bağımsız ünite, B1-B2 bloklarda (2 blok) 251 bağımsız ünite yer alıyor. konut fonksiyonlu) yaklaşık 120 bin metrekarelik inşaat alanına sahip. 706 bağımsız ünite üretilecek. Bu ihale ile 7 hektarlık alan boyunca tüm altyapı (yol, yağmur suyu, kanalizasyon, içme suyu, elektrik, doğalgaz vb.) uygulama projeleri ile 2014 yılında altyapı, üstyapı ve çevre düzenleme işlerine ait uygulama projeleri hazırlanacak. ada.

Depreme dayanıklı yepyeni bir mahalle

Ege İlçesi’ndeki dönüşümün tamamı, doğuda Meles Çayı, İZBAN demiryolu hattı ve Kahramanlar İlçesi ile günümüzde işlevini kaybetmiş sanayi alanlarıyla sınırlanan yeni kent merkezinde yer alan 7 hektarlık alanda gerçekleştirilecek. batıda ve kuzeyde Port Rest. Yaklaşık 2 bin bağımsız ünitenin üretileceği Ege İlçesi kentsel dönüşüm alanında ilk etapta 706 bağımsız ünite inşa edilecek. Uzlaşmalar ve tapu devirleri tamamlandıktan sonra ihaleye ilişkin yeni üretim aşamaları belirlenecek. Ege İlçesi’ndeki çalışmalar tamamlandığında 7 hektarlık dönüşüm alanındaki hem fiziki hem de sosyal tüm eksiklikler giderilecek. Depreme dayanıklı özgün bir Ege Bölgesi oluşturulacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu