Haber

İrtibat Bürosu’ndan artış tezlerine yanıt!

Dezenformasyonla Mücadele İletişim Merkezi Müdürlüğü tarafından sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada, “T.C. Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Fatih Karahan, yılın 1. Enflasyon Raporu Bilgilendirme Toplantısı’nda açıklamalarda bulunarak basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Karahan’ın şu ifadeleri kullanmadığı belirlendi: Açıklamalarında iddia edildiği gibi.”ifadelere yer verildi.

“ELEKTRİK VE DOĞALGAZDA DÜZENLEME YAPILMASI BEKLENİYOR”

Açıklamanın devamında Merkez Bankası Başkanı Karahan’ın seçim sonrası oluşabilecek elektrik fiyatlarındaki artışların enflasyona etkisine ilişkin soruya verdiği yanıt paylaşıldı.

Karahan, sorulan soru üzerine, “Enflasyon iddialarımızı ortaya koyarken birçok kalemde oluşabilecek artışlar ile bu yönetilen ve yönlendirilen ürünlerdeki artışlara yönelik projeksiyon yapıyoruz. Burada öne çıkan unsur elbette elektrik fiyatları olacak ve buna yönelik bir düzenleme bekleniyor. Elektrik ve doğalgazda yapılacak. Bu bağlamda yolumuzu oluştururken OVP’yi kullandık. OTP, “Bu yıl çok bağlayıcı bir program. İktidarın her kanalının sahiplendiği bir program. Orada bazı varsayımlar yapılıyor. Bunların gerçekleşeceğini düşünüyoruz ve iddialarımızı dile getirdiğimizde bu fiyatlarda bir miktar güncelleme olacağını öngördük ve bunları iddialarımıza yansıttık.”söz konusu.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu