Haber

İGSAŞ Life City Hatay’da açıldı

HATAY (İGFA) – Türk tarım ve sanayisinin güçlü oyuncusu İGSAŞ, son yıllarda hız verdiği sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekledi. Şirket, tüm Türkiye’yi derinden yaralayan 6 Şubat depreminden en çok etkilenen illerden biri olan Hatay için devreye girdi. Bu kapsamda Hatay’ın İskenderun ilçesinde evleri yıkılan ve çadırlara yerleştirilen afetzedelerin barınması amacıyla 213 adet İGSAŞ Hayat Kent konteynerinin kurulumunu tamamladı.

Afet bölgesinde geçici görevde bulunan İGSAŞ Genel Müdürü İlkay Ünal, İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, AK Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, Koordinatör Kaymakamlar Ceyhun Kadar, Şafak Karaca, Miyase Demirkoparan katıldı. 27 Temmuz’da İGSAŞ tarafından düzenlenen açılış töreni. ve İGSAS yöneticileri katıldı.

İGSAŞ Genel Müdürü İlkay Ünal, “İGSAŞ olarak yüzyılın afeti olarak adlandırılan 6 Şubat depreminde afet bölgelerine ve vatandaşlarımıza yardım etmek için ilk günden beri var gücümüzle çalışıyoruz. AFAD’ın desteğiyle kurduğumuz İGSAS Yaşam Kentimizin üretimini de tamamladık. Böylesine anlamlı bir çalışmada emeği geçen herkesi yönetimimiz ve tüm İGSAŞ çalışanları adına yürekten kutluyorum. Aramızdan ayrılan insanları geri getirmemiz mümkün değil ama dayanışma ile acımızı ve kaybımızı hafifletebileceğimize inanıyorum. Sallanan bölgenin yeniden kalkınması için Hatay’a gübre fabrikası kurma kararı aldık. Çünkü en değerli konunun istihdam ve yeni iş imkanları olduğunu biliyoruz. Bu bahis ile ilgili çalışmalarımıza hızlı bir şekilde devam etmekteyiz. Yakın gelecekte fabrikamızın üretimi için tüm imkanlarımızı seferber ettiğimizi bilmenizi isterim. Çalışmamızın örnek teşkil etmesini temenni ediyorum. Bugüne kadar olduğu gibi hep birlikte, birlik ve beraberlik içinde, afet mağduru vatandaşlarımızın yanında yer alarak yaralarımızı sarmaya devam edeceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından dualar eşliğinde kurdele kesildi ve İGSAS Hayat Kent’in açılışı yapıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
tuzla eşya depolama
Başa dön tuşu