Haber

Gizemli hayırsever gündem! 30 milyon dolar bağışladı ve ortadan kayboldu

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve Türkiye’nin 10 ilini etkisi altına alan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki depremin ardından dünyanın dört bir yanından kurtarma ekipleri yardım için ülkemize geliyor. Aynı zamanda birçok farklı ülkede farklı bağış kampanyaları düzenlenmektedir. Ayrıca bireysel yardımlar artarak devam ediyor.
 

Kuveyt’ten ABD’ye, Tunus’tan Yunanistan’a kadar birçok ülkede kampanyalar var.

Depremin ardından Türkiye’ye kurtarma ekipleri gönderen Pakistan, tır ve uçaklarla deprem bölgesine insani yardım ulaştırmaya devam ediyor. Son olarak bir Pakistan vatandaşının yaptığı yardım, Pakistan Başbakanı Shahbaz Sharif tarafından Twitter’da paylaşıldı.

30 MİLYON DOLAR BAĞIŞLADI, ZARAR VERDİ

ABD’de meydana gelen olayda adı açıklanmayan bir Pakistanlı, Washington’daki Türkiye Büyükelçiliği’ne gelerek depremzedeler için 30 milyon dolar bağışta bulundu. Donör, elçiliği sessizce terk etti ve ortadan kayboldu.

Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif, Twitter’dan olayı anlatan, adı gizli tutulan Pakistan hareketinin yüreğine dokunduğunu yazdı:

“Adı açıklanmayan bir Pakistanlının ABD’deki Türk büyükelçiliğine girip Türkiye ve Suriye’deki depremzedelere 30 milyon dolar bağışta bulunması onu derinden etkiledi. Bu, insanlığın aşılmaz gibi görünen engellerin üstesinden gelmesini sağlayan şanlı hayırseverlik eylemlerinin bir örneğidir.”

cemisgezekajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu