Teknoloji

En büyük torrent sitelerinden biri olan RARBG aniden kapatıldı

Filmlerin ve TV şovlarının korsan ve yüksek kaliteli sürümlerini indirmek için en tanınmış torrent sitelerinden biri şüphesiz RARBG idi. Ne yazık ki, bu site artık mevcut değil. Site sahipleri herkesi şoke eden bir açıklamayla siteyi kapattıklarını duyurdu.

RARBG 2008’den beri yayında, ancak bir dizi faktör sitenin arkasındaki kişilerin sanal kapılarını kapatmasına neden olmuş gibi görünüyor.

RARBG sitesini ziyaret etmek isteyenler artık sitede sadece kısa bir duyuru görüyor. Mesajda sitenin kapanma nedenleri şu şekilde açıklanıyor:

Merhaba,

Sitemizi kapatma kararı aldığımızı size bildirmek isteriz. Son 2 yıl bizim için çok zor oldu – grubumuzdaki bazı kişiler covid komplikasyonlarından öldü, diğerleri hala yan etkilerden muzdarip ve çalışamıyor. Diğerleri Avrupa’da savaşıyor; iki tarafta da…

Ayrıca Avrupa’daki veri merkezlerindeki elektrik fiyatlarının artması da bizi çok etkiledi. Enflasyon günlük harcamalarımızı dayanılmaz hale getiriyor.

Bu nedenle, cebimizden karşılayamayacağımız büyük masraflar nedeniyle bu siteyi artık işletemiyoruz.

Artık bunu yapamayacağımıza oybirliğiyle karar verdik.

Üzgünüz 🙁

Güle güle…

Web sitesi analiz aracıBenzerweb’e göre, RARBG sitesi Nisan 2023’te 40 milyondan fazla ziyaretçiye sahipti. Torrent Freak, burayı Ocak 2023’te dördüncü en büyük torrent sitesi olarak sıralamıştı.

Kapatma kesinlikle ani oldu, ancak şaşırtıcı değildi. Barındırma maliyetlerinin ve enerji maliyetlerinin genel olarak dünya çapında ve özel olarak da Avrupa’da arttığı bir sır değil.

akcakocahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
tuzla eşya depolama
Başa dön tuşu