Haber

Denizli’de Yeni Adli Yılı Törenle Kutlandı

Denizli’de yeni adli yılın başlaması nedeniyle tören düzenlendi.

Valilik önünde düzenlenen törende Denizli Cumhuriyet Başsavcı Yardımcısı Vedat Kadri Özüer, İdare Mahkemesi Başkanı Mustafa Gültekin ve Baro Başkanı Adnan Demirdöğer, Atatürk Anıtı’na çelenk koydu.

Başsavcı Yardımcısı Özüer ise konuşmasında toplumlar için en önemli konunun adil yargılamanın bulunabileceğine olan inanç olduğunu söyledi.

Bir gün herkesin hukuka ihtiyaç duyabileceğini belirten Özüer, “Kimin suçlu, kimin masum, kimin haklı, kimin haksız olduğunu tespit etmek ve hukukun öngördüğü yaptırımı uygulamak yargının görevidir. suçlu ya da hatalı olanların üzerine.” söz konusu.

Baro Başkanı Adnan Demirdöğer, yeni yılın tüm yargıya hayırlı olmasını dileyerek, şunları söyledi:

“Hukukun üstünlüğünün tesis edildiği, yargının daha az eleştirildiği, mesleki sorunların çözüldüğü, özellikle hak ve özgürlüklerin güvence altına alındığı bir hukuk düzeni için savunma hakkına ve avukatlık mesleğine saygı duyulan bir yargı yılı diliyoruz. Adil yargılanma hakkı.”

Törene, TBMM Başkan Yardımcısı ve CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet Bulut, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, yargı mensupları ve avukatlar katıldı. .

haber-yesilli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
tuzla eşya depolama
Başa dön tuşu