Ekonomi

Ceviz satışları Ramazan Bayramı öncesi arttı

Bilecik’te Ramazan Bayramı’nın yaklaşmasıyla ceviz satışlarında büyük artış yaşandı.

Ramazan Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte kuruyemişçi dükkanlarında yoğunluk devam ediyor. Bayrama kısa bir süre kala vatandaşlar hazırlıklarını tamamlamaya çalışıyor. Her bayram olduğu gibi bu bayramda da ceviz satışları esnafı sevindirdi. Vatandaşların misafirlere ev yapımı cevizli baklava ikram edilmesi görüşü satışların ikiye katlanmasına neden oldu.

“Ürünleri en uygun fiyata müşteriye ulaştırıyorlar”

Yaklaşık 10 yıldır İstiklal Mahallesi’nde esnaflık yapan İlhan Öztürk, bayram öncesi yoğunluktan memnun kaldıklarını dile getirdi. Öztürk, çarşı esnafı olarak işleri en uygun fiyata müşteriye ulaştırdıklarını, bayram öncesi ceviz satışlarının çok yeterli olduğunu söyledi.

Öztürk, ceviz satışlarının eskiye göre ikiye katlandığını belirterek, “Her yıl bayramdan bir hafta önce ceviz ve türevlerinin satışları artıyor. Özellikle ceviz satışları artıyor çünkü insanlar bayramdan önce baklava yapmak için ceviz alıyor. Şunu söyleyebilirim ki” Ceviz satışları normalden iki katına çıktı. Ya da kuruyemiş çeşitlerinin tüketimi artıyor. İnsanoğlu bu eserleri misafirlerini ağırlamak ve ikram etmek için kullanıyor ama bu bayram cevizin yeri ayrı.” – BİLECİK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
tuzla eşya depolama
Başa dön tuşu