Haber

Bülent Arınç’tan Sinan Ateş cinayetiyle ilgili konuşulacak sözleri: Çok şey bilsem de yorum yapmayı doğru bulmuyorum.

Sivri çıkışlarıyla tanınan eski Meclis Başkanı ve AK Parti Kurucular Meclisi üyesi Bülent Arınç, DW Türkçe’ye röportaj verdi. Arınç, Ankara’da katledilen eski İdeal Ocaklar Genel Başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesiyle ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

“YORUM YAPMANIN DOĞRU OLDUĞUNU SANMIYORUM”

Arınç, Sinan Ateş cinayeti MHP temaslısına ilişkin bir soruyu yanıtlayarak, “Yapabildiğim tek şey onun hakkında bir Fatiha okumaktı Yasin. Onu da yaptım. Çok şey bilmeme rağmen bilmiyorum. yorum yapmayı doğru buluyorum çünkü birinin hedefi olmak istemiyorum.” dedim.

“Belki de bir proje sonucunda öldürüldü”

Arınç sözlerini şöyle sürdürdü: “Açıkçası duyduğum kadarıyla Sayın Cumhurbaşkanımız da bu konuya çok üzüldü ve bedeli ne olursa olsun bu konunun tüm yönleriyle araştırılmasını istedi. Görüştüğünü söylüyorlar. Sinan Ateş’in ailesiyle birlikte. Proje sonucu öldürüldü. Kızları, eşi için bu cinayet sonuna kadar aydınlatılmalı.”

NE OLDU?

Hukuk Büroları eski Genel Başkanı Sinan Ateş, 30 Aralık’ta Ankara Çukurambar’da silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Yangın cinayetinin ardından başlatılan geniş çaplı soruşturmada çok sayıda kişi gözaltına alındı. Olayın azmettiricisi olduğu iddia edilen “Dodo” lakaplı Doğukan Çep, özel harekat polisleri ve MHP İstanbul il yönetimi listesinden çıkarılan İngiltere’nin de aralarında bulunduğu 13 kişi tutuklandı.

golkoyajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
tuzla eşya depolama
Başa dön tuşu