Haber

BBP seçim beyannamesini açıkladı

BÜYÜK Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimler için hazırladıkları seçim bildirgesini “İşimiz Türkiye, Gücümüz Türkiye” başlığıyla duyurdu.

BBP lideri Destici, seçim beyanını Ankara’da bir otelde düzenlediği basın toplantısıyla duyurdu. Destici, bildirgenin ‘İlkeli Belediyecilik İçin Bir Arada Mıyız’ temasıyla hazırlandığını kaydetti. Destici, konuşmasında, “31 Mart Yerel Seçim Beyannamesi’nde yer alan her bir hedef, kuru bir vaat olmaktan ziyade, birlikte gerçekleştirilebilecek bir gelecek için atılacak adımlardır. Sadece şehirlerimizi değil, derinlerimizi de yeniden inşa ederek. – Yepyeni bir vizyonla köklü birlik, samimi, kibirli, mesafeli, vicdanlı bir yerel yönetim iddiasıdır.’İlkeli Belediyecilik’ için birlik çağrısı olan bu bildirge aynı zamanda geleceğin de teminatıdır. birlikte inşa edeceğiz. Şehirlerin ve vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını ön planda tutmayı hedefliyoruz. Belediyelerimizde halkımızın gerçek ihtiyaçlarını anlayıp bu ihtiyaçlara öncelik vererek şehirlerimizi daha yaşanabilir hale getireceğiz. “Bunu getirmeyi hedefliyoruz.” dedi.

‘BELEDİYE HİZMETLERİNDEN HERKESİN EŞİT YARARLANMASINI SAĞLAYACAĞIZ’

Toplumun farklı kesimlerinin görüşlerini dikkate alacaklarını söyleyen Destici, “Demokratik yönetim anlayışının vazgeçilmez bir modülü olarak vatandaşların karar alma, politika oluşturma ve hizmet süreçlerine katılımını mutlaka sağlayacağız. Büyük Birlik belediyeleri olarak belediyelerin tüm faaliyetlerini, harcamalarını ve karar alma süreçlerini şeffaf bir şekilde kamuoyuna açıklayacağız.” Paylaşacağız. Büyük Birlik belediyeleri harcamalarını ve bütçelerini etkin bir şekilde yönetecek. Mali kaynakları hesap verebilir bir şekilde kullanacak ve kontrol süreçlerini işletecekler. Milletin parasını millet için harcayacaklar, kapalı kapılar ardında kimseyle kirli işlere girişmeyecekler. Büyük Birlik belediyeleri için saf belediyecilik, kamu hizmeti anlamına gelir. Kapsamlı, dürüst ve etik bir belediyecilik anlayışının yanı sıra çevrenin ve sosyal yaşam alanlarının temizliğini de içerir. Büyük Birliğin belediyeleri sadece belli bir kesimin değil, tüm toplumun çıkarlarını gözetecek ve vatandaşlara bir bütün olarak hizmet sunacaktır. Kimsenin özel bir ayrıcalığa veya imtiyazlı konuma sahip olmasına izin vermeyecektir. Herkesin belediye hizmetlerinden eşit şekilde faydalanmasını sağlayacak” dedi.

‘SOSYAL BELEDİYECİLİKLE AÇILANLARIN VE MAĞDURUN YANINDA OLACAĞIZ’

Destici, dinamik ve yenilikçi yerel yönetimle bahane değil çözüm üreteceklerini belirterek, “Şehirlerimizin kalkınma ihtiyaçlarını karşılayarak yaşanabilir bir yaşam tasarlamak ve ortaya çıkan sorunlara hızlı ve etkili çözüm üretecek yenilikçi yaklaşımlar, Hizmet anlayışımızda belirleyici. Hizmet vereceğimiz her bölgede ekonomik kalkınmayı desteklemek.” Politikaları takip edeceğiz, yerel işletmeleri teşvik edeceğiz ve yatırımların şehre yönlendirilmesi konusunda somut adımlar atacağız. Yeni iş imkanları sağlayarak çalışma hayatında yer almak isteyen çalışanlarımıza, işçilerimize ve emeklilerimize istihdam olanağı sağlayacağız. Sosyal belediyecilikle mazlumların, mağdurların yanında olacağız. Büyük Birlik belediyeleri olarak, bakıma ve ilgiye muhtaç olanlara ‘mazlumlara uzanan şefkat eli’ olacağız. Yaşlı, engelli ve yakınlarının yaşam kalitesinin arttığını görüyoruz. Toplumumuzdaki evsizleri, şiddet mağdurlarını ve ihtiyaç sahibi bireyleri korumak ve onlara gerekli ilgiyi göstermek bir misyon olarak değil, insan olmanın bir gereğidir.” söz konusu.

‘GENÇLERE HASSAS PROJELERİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ’

Büyük Birliğin belediyeleri olarak gençlerle ilgili politika ve uygulamaların odak noktası ve ana paydaşı olma bilinciyle hareket edeceklerini ifade eden Destici, “Eğitim desteği, beceri geliştirme, siyasi ve toplumsal katılımın artırılması, bireysel gelişim destek, gönüllülüğün teşvik edilmesi, paydaşlarla işbirliği, istihdamın arttırılması.” Bütçe açısından gençlere yönelik hassas proje ve organizasyonları hayata geçireceğiz. Büyük Birlik belediyeleri olarak gençlerin ve ailelerinin zorlu ergenlik sürecini sağlıklı bir şekilde atlatabilmeleri için psikolojik destek hizmetleri sunacağız. Eğitim için gelen, ailesinden uzakta yaşayan ve kişisel hijyenini sağlamakta zorluk çeken öğrencilere ücretsizdir. Yararlanabilecekleri çamaşırhane hizmeti sunacağız. Hiçbir öğrencimizi hijyen ve gıdadan mahrum bırakmayacağız. Büyük Birlik belediyeleri olarak, halka en yakın yerel yönetim aktörleri olarak, toplumsal bir sorun olan uyuşturucu ve uyuşturucu bağımlılığına karşı topyekün ve istikrarlı bir çaba göstereceğiz. “Bütünsel planlama ve stratejilerden oluşan sosyal ve çevresel tedbirleri ilgili kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarıyla uyum içinde alacağız” dedi.

‘DEPREM’E DAYANIKLI ŞEHİRLER İNŞA EDECEĞİZ’

Depreme dayanıklı şehirler kuracaklarını belirten Destici, “Doğal risklere karşı hazırlıklı olacağız. Belediyemizde özel birimler oluşturacağız. Alperen Arama Kurtarma ekipleri kuracağız. Büyük Birlik belediyeleri olarak plan yapacağız. afet risk haritasına göre insan faaliyetlerini denetlemek ve başta deprem olmak üzere tüm afetlere yönelik afet yönetimi planlaması ve planlamasını sağlamak.” Hazırlıkları gerçekleştireceğiz. Kentsel Dönüşümü belediyelerimiz aracılığıyla hayata geçireceğiz. Büyük Birlik belediyeleri olarak kentsel dönüşüm projelerini başta deprem olmak üzere diğer tüm doğal afetlerde riskin azaltılması ilkesine dayandıracağız ve ivedilikle yapacağız. Büyük Birlik belediyeleri olarak fiziki konum ile hataya yatkınlık arasındaki motivasyonu güvenli şehir lehine kullanacağız. “Bunu güzelleştirecek düzenlemeleri hayata geçireceğiz. Kentsel hizmetlere erişimi sağlayacak tamamlayıcı projeleri hayata geçireceğiz. Büyük Birlik belediyeleri olarak hizmet vereceğimiz şehirlerdeki sistemsiz göç ve mülteci hareketlerini kamu kurumlarıyla işbirliği içinde düzenleyeceğiz. Hem şehrin tarihi, kültürel ve demografik kimliğinin korunmasını sağlayacağız” dedi.

‘1 AY İÇİNDE Agresif Bir Köpeği Sokağa Bırakmayacağız’

Sokak köpekleriyle ilgili de projelerinin bulunduğunu belirten Destici, “Toplumda artan kaygı ve kaygıyı hafifletmek ve vatandaşların can güvenliğini sağlamak amacıyla, saldırgan sokak köpeklerini barınaklara yerleştirip kısırlaştırıp rehabilite edeceğiz. Büyük Birlik belediyesi olarak hizmet vereceğimiz belediyenin bitiminde ilk ay içerisinde sokaktaki saldırgan köpekleri ortadan kaldıracağız.” “Vazgeçmeyeceğiz” dedi.

‘SİYASİ PROPAGANDA SÜRECİNİ BİZE YAKLAŞACAK BİR ŞEKİLDE DEVAM EDECEĞİZ’

Destici, seçim beyannamesinin 9 ana başlık ve 50 sayfadan oluştuğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Bu bir haftalık süre içerisinde geri kalan hazırlıklarımızı da tamamlayacağız. Büyükşehir belediyesi lider adaylığı konusunda Cumhur İttifakı ile birlikte hareket edeceğiz. Ya da neredeyse tüm büyükşehir belediyesi ekiplerinde Cumhur İttifakı büyükşehir belediyesi lider adaylarını destekleyeceğiz. AK Parti ve Büyük Birlik Partimizin seçim heyetleri Büyük Birlik Partisi olarak Türkiye’nin birçok seçim bölgesinde belediye başkanlığına, bazı seçim bölgelerinde ise sadece belediye meclis üyeliği ve il genel meclis üyeliği için aday olacağız. Parti teşkilatlarımız istekli, gayretli ve umutlu bir seçim süreci geçirerek seçimden büyümek istiyor.Büyük Birlik Partisi, aziz Türkiye’mizin en nitelikli ve dinamik partilerinden biridir.Seçim başarıları elbette değerlidir.Her siyasi parti Bu amaçla siyaset yapmaktadır.Ancak kurulduğu yıllardan itibaren partimizin öncelikli amacı ülke çıkarlarını her türlü kişi ve kuruma ulaştırmak olmuştur. kuruluşların çıkarlarını ön planda tutmak olmuştur. Bu seçimlerde diğer siyasi partilerin ve siyasetçilerin bireyleri, kurumları ve nihayetinde toplumu parçalayan, zorlayan siyasi tarzlarından farklı olarak, kimsenin tarzından etkilenmeden, kendimize yakışan bir şekilde siyasi propaganda sürecini sürdüreceğiz. 31 yıllık bir geçmişe sahip olan Büyük Birlik Partisi, gerçek demokrasinin sadece sandık demokrasisinden ibaret olmadığını en iyi bilen siyasi partilerden biridir. Bu nedenle toplumun neredeyse tamamının Müslüman olduğu ülkemizde, Müslümanlara kardeş olmaktan başka seçenek sunmayan bir dinin avantajlarını siyasi kültürümüze yansıtmak için elimizden geleni yapmalıyız.”

Destici, konuşmalarının ardından 51 ildeki ilçe belediye başkan adaylarını, meclis üyelerini ve il genel meclis üyelerini açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu