Haber

Balçova’da Ulusal Satranç Turnuvası Tamamlandı

Cumhuriyetin 100. yılı etkinlikleri kapsamında Balçova’da düzenlenen ‘Ulusal Satranç Turnuvası’ tamamlandı. Turnuvaya kayıt yaptıran 367 yarışmacının birincilerine ödüllerini Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya verdi.

Balçova Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu İzmir Temsilciliği iş birliğinde bu yıl 7.si düzenlenen Ulusal Satranç Turnuvası düzenlendi. Balçova Spor Turnuvaya İzmir, Aydın, Hatay, Çanakkale, Manisa, Balıkesir, Denizli, Ankara, Karaman, Düzce, Diyarbakır, Kars, Konya, Muğla, Sakarya, Tekirdağ, Zonguldak, Çorum ve İstanbul illerinden toplam 367 sporcu katıldı. tesislerine ev sahipliği yapıyor. 4 farklı kategoride gerçekleştirildi.

En küçüğü 7, en yaşlısı 47 yaşında olan sporcuların her biri İsviçre Sistemine göre en az 6 maç oynadı. Maçların sonunda dereceye girenlere kupa ve madalyaların yanı sıra tablet, bisiklet, satranç saati ve satranç takımı takdim edildi.

Türkiye Satranç Federasyonu İzmir Temsilcisi Hasan Karaköse ve Uluslararası Baş Hakem Birol Büyük ile birlikte müsabakalar sonunda dereceye girenlere hediyelerini veren Önder Çalkaya, turnuvaya çocuklarını getiren ailelere hitaben yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Ülkemiz çok zor bir dönemden geçiyor. Bu nedenle Cumhuriyetimizi ikinci yüzyıla taşıyacak olan çocuklarımıza büyük görevler düşmektedir. Ülkemizin geleceği üzerine bu sorumluluğu taşıyacak çocuklarımızı yetiştirmek birinci görevimizdir.” Satranç sporunu çok önemsiyoruz” şeklinde konuştu. Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatacaklar. Onlara sonuna kadar takviye vereceğiz ve çocuklarınızı bu turnuvaya getirdiğiniz için teşekkür ederim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
tuzla eşya depolama
Başa dön tuşu