Haber

Bağcılar Belediyesi iyi yönetim kültüründe öncü olmaya devam ediyor

Bağcılar Belediyesi, 2023 Belediye Yönetişim Karnesi araştırmasında iyi bir sonuç elde etti. Buna göre; Bağcılar Belediyesi aldığı puanlarla 2023 yılında da “3. Grup”taki yerini korumayı başardı.

Bağcılar Belediyesi, Argüden Yönetişim Akademisi tarafından İstanbul’daki 37 ilçe belediyesinin iyi yönetim kültürü ve uygulamalarının değerlendirildiği 2023 Belediye Yönetişim Karnesi araştırmasında önemli bir başarıya imza attı. İyi yönetişim unsurları doğrultusunda 227 kriterin vatandaş bakış açısıyla değerlendirildiği araştırma sonuçlarına göre Bağcılar Belediyesi, 2023 yılında 625-750 puan aralığında “3. Grup”taki yerini korumayı başardı.

Belediyelerimizin şeffaf, katılımcı ve hesap verebilir olmasını sağlar. Elde edilen başarının Bağcılar’ın güçlü bir yönetim anlayışına sahip olduğunun göstergesi olduğunu belirten Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, “İyi yönetim, belediyelerimizin daha şeffaf, katılımcı ve hesap verebilir olmasını sağlar. Bu konuda iyi yönetim” şeklinde konuştu. Yönetişim ilkelerini uygulamaktır” dedi.

Belediye Yönetişim Puan Kartı Araştırması Nedir?

Belediye Yönetişim Karnesi araştırması, belediyelerin yeterli yönetişim kültürünü geliştirmesi ve uygulaması açısından değerli bir gösterge olup, Bağcılar Belediyesi’nin bu alandaki başarısı, kurumumuzun iyi yönetişim alanında liderliğini sürdürdüğünü göstermektedir.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu