Haber

Avcılar Belediyesi’nden Deprem Bölgesine Yardım Köprüsü

Türkiye’yi kasıp kavuran şokun ardından tüm imkanlarını seferber eden Avcılar Belediyesi dayanışmasını her geçen gün artırıyor. İlk günden itibaren çok sayıda iş makinesi ve grubu gönderen belediye ekipleri, Hatay’da kapsamlı bir lojistik merkezi kurdu. Avcılar Belediyesi Lojistik Merkezi’nde toplanan yardımlar depremzedelere ulaştırılıyor.

Avcılar Belediyesi Hatay’a Lojistik Merkez Kurdu

 

Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki büyük depremin ardından tüm Türkiye seferber oldu. “Dayanışma Ruhuna Sahip Avcılar!” Avcılar Belediyesi depremin ardından hızla çalışmalara başladı. Avcılar Belediyesi Sivil Savunma Birimi hızla deprem bölgesine hareket etti. Avcılar Belediyesi ekipleri, belediye arama kurtarma ekibi tarafından hazırlanan yardım TIR’ları, yemekli araç, engelli taşıma aracı ve 35 kişilik otobüs sorunsuz bir şekilde afet bölgesine doğru yola çıktı. Lider Turan Hançerli liderliğinde bölgeye tezat olarak taşınan yardımlar Hatay’ın deprem bölgesinde kurulan Avcılar Belediyesi Lojistik Merkezi’nde gündeme geldi. Lojistik merkezde; ihtiyaçlar ve öncelikler belirlendi, planlamalar yapıldı. Avcılar’dan afet bölgesine hareket eden yardım TIR’ları, enkaz çalışmasına giden iş makineleri, tır, vinç ve bölgedeki sokak hayvanlarına tedavi ve beslenme desteği sağlayacak veteriner ekibi çalışmalara başladı.

Dayanışma Ruhu ile Avcılar yanınızda!”

Depremin ilk gününden bu yana afetten etkilenen bölgelerde arama kurtarma çalışmalarına katılan Avcılar Belediyesi ekipleri, Avcılar halkıyla birlikte yardım çalışmalarını sürdürüyor. Vatandaşlardan gelen yardım malzemeleriyle birlikte belediyenin hazırladığı yardım malzemeleri Hatay’daki lojistik merkezde planlanan bölgelere gönderiliyor. İstekli kervanlar ayrıca, erişimin zor olduğu ve hiçbir dayanağın bulunmadığı bölgelere öncelik veren gruplara takviye sağlar.

Deprem Bölgesinde Kaynayan Kazanlar

Arama kurtarma ve enkaz çalışmaları devam ederken, afetzedeler için kazanlar kaynamaya başladı. Avcılar Belediyesi grupları ve Avrasya Gastronomi Aşçıları Federasyonu iş birliği ile bölgede aşevleri kuruldu. 5 noktada kaynayan kazanlardan bölge halkına günde üç öğün sıcak yemek dağıtılıyor.

Avcılar Belediyesi ekipleri deprem bölgesindeki yaraları sararken, Avcılarlı komşularını da unutmadı. Avcılar’da yaşayan ve deprem bölgesinde yakınları bulunan hemşerilerini arayan belediye, Başkan Turan Hançerli’nin geçmiş olsun mesajını ileterek, ihtiyaç durumlarını sordu.

Turan Hançerli Afet Bölgesinde

Tüm Türkiye’yi harekete geçiren depremin ilk anından itibaren sahada çalışmalara başlayan Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, depremin merkez üslerinden biri olan Kahramanmaraş Elbistan’da depremden etkilenen vatandaşların acısını paylaştı. Hançerli, Kahramanmaraş’tan sonra devam eden çalışmaları yerinde koordine etmek için Hatay’a gitti; “Yaşadığımız depremler Hatay’ın yanı sıra Kahramanmaraş, Adıyaman ve Gaziantep’i de yerle bir etti. Gördüğümüz manzaralar canımızı yakıyor. Yaraları birlikte sarmak adına Hatay Merkez’de bulunan Lojistik Merkezimizde ve sahada çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tüm ekiplerimiz sahada hizmet vermektedir. Yardımları ulaşılması zor yerlere birlikte götürüyoruz. Dayanışmanın gücüyle bu zor günleri aşacağız.” söz konusu.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
tuzla eşya depolama
Başa dön tuşu