Haber

2023 İl Koordinasyon Kurulu 3. Toplantısı Mardin’de Yapıldı

Mardin İl Uyum Meclisi’nin 2023 yılı üçüncü toplantısı Vali Mahmut Demirtaş başkanlığında gerçekleştirildi.

Kamu kaynaklarının etkin ve verimli kullanılması, uyum sağlanması gereken konuların görüşülmesi ve gerekli önlemlerin alınması amacıyla Mardin Artuklu Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya kaymakamlar, belediye başkanları, kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Vali Demirtaş, Mardin’in bir tarih, turizm, ticaret ve tarım kenti olduğunu belirterek, ilde yürütülen ve yapılması planlanan tüm projelerin hassasiyetle ilerlediğini söyledi.

Verilen hizmetlerde tüm kurumların uyumunu önemsediklerini belirten Demirtaş, gerçekleşen hizmetlerin hayırlı olmasını diledi.

Kurumların yatırım ve uyum raporları ile uyum gerektiren konuların değerlendirildiği toplantının hayırlı olmasını dileyen Demirtaş, “Belediyelerin meslek kuruluşları ve kamu kurumları tarafından 479 proje hayata geçirildi. Toplam 479 proje hayata geçirildi. il genelinde yürütülen projelerin tutarı 40 milyar 761 milyon 384 bin lira. 58 proje tamamlandı. 221 proje devam ediyor. 200 proje etüt aşamasında.” söz konusu.

Toplantı, yatırımcı kuruluş yöneticilerinin faaliyetleri hakkında bilgi vermesi ve uyum gerektiren konuların görüşülmesi ile sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu