Ekonomi

Diyarbakır’da 3 bin yıllık mücevherler sergilenecek

DİYARBAKIR (İGFA) –Mezopotamya Altın Fuarı, geçmişi 165 yıl öncesine dayanan On Gözlü Köprü’de özel bir defile ile başlıyor.

Zerzevan Kalesi’nden çıkarılan 3 bin yıllık takıların, Diyarbakır’ın tarihi miraslarından On Gözlü Köprü’de sergileneceği defilenin yeni değeri 10 milyon dolar ve üzerinde olacak. fuar, fuarın ana ulaşım sponsoru olan Loomis firmasının özel güvenlik önlemleriyle donatılacak. sahaya getirilmesiyle gerçekleştirilecektir.

Son yılların en büyük organizasyonlarından birine imza atan Start Fuarcılık ve Diko, bu projeyi hayata geçirirken birlikte uzun bir diplomasi ve planlama süreci yürüttü. Türkiye’nin en değerli ve özel defilesini Diyarbakır’da planlamak istediklerini ve bunu gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirttiler.

Zerzevan Kalesi’nden çıkarılan takılar, özel güvenlik ağıyla tarihi on gözlü köprüye getirilecek, defilenin ardından fuarın ikinci günü Mezopotamya Altın Fuarı’nda sergilenmek üzere fuara götürülecek. 3 gün boyunca yine özel güvenlik prosedürleri altında fuarda ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

Bu yıl 7’ncisi düzenlenecek fuara bölge esnafının yanı sıra Irak, İran, İstanbul, İzmir ve diğer illerden de büyük ilgi ve katılım olacak. Fuarın resmi açılışı, fuar alanında Diyarbakır Valisi tarafından gerçekleştirilecek.

iskilip-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
tuzla eşya depolama
Başa dön tuşu